Numarul de participanti: 67
Cel mai tanar:
Cel mai varstnic:
Varsta medie a jucatorului: 29 ani
Cei mai experimentati:
Durata totala a turneului: 227 ore
Cel mai indelungat meci: 236 minute
Lagodzinschii Serghei 3 - 1 Makieiev Andrew
Cel mai rapid meci: 45 minute
Cel mai indelungat frame: 134 minute
Sergeev Artem 72 - 2 Yatsimirsky Andrew
Cel mai rapid frame: 8 minute
Numarul maximal de puncte al castigatorului in meci: 279
Myronyuk Victor 2 - 3 Volyk Vladislav
Numarul minimal de puncte al castigatorului in meci: 79
Petrus Stepan 2 - 0 Yatsimirsky Andrew
Diferenta maximala de puncte in meci: 215
Isaienko Sergiy 3 - 0 Dementiev Iegor
Diferenta minimala de puncte in meci: 0
Numarul maximal de puncte al castigatorului in frame: 107
Petrash Sergey 107 - 12 Dementiev Iegor
Numarul minimal de puncte al castigatorului in frame: 32
Petrus Stepan 32 - 10 Yatsimirsky Andrew
Diferenta maximala de puncte in frame: 102
Marholin Kiryl 102 - 0 Mazur Maksym
Diferenta minimala de puncte in frame: 1
Boyko Artem 63 - 64 Dementiev Iegor
Suma maxima de puncte in frame: 137
Pinchuk Oleksandr 72 - 65 Samoilenko Polina
Suma minima de puncte in frame: 42
Numarul de meciuri jucate: 139
Meciuri cu joc decisiv: 26 (18%)
Meciuri jucate la zero: 100 (71%)
Infrangerea favoritilor (dupa tragerea la sorti): 33 (23%)
Comeback (3+ framuri pana la castig): 1
Concurenti principiali
Kamelkov Yevhen
0 - 3
Khimich Vladyslav
(20-14 meciuri petrecute)
Khimich Vladyslav
3 - 2
Shulha Andrii
(9-20 meciuri petrecute)
Shulha Andrii
3 - 0
Basystyi Volodymyr
(26-3 meciuri petrecute)
Vaskovskyy Oleg
2 - 0
Sydorenko Petro
(14-5 meciuri petrecute)
Ul'yanchenko Taras
1 - 3
Boiko Iulian
(2-6 meciuri petrecute)
Numarul de break-uri 20+: 147
Jucatori cu break-uri: 30 (44%)
Regiune | Jucatori | Raiting total | Raiting per jucator in medie | Break maximal | Numarul de break-uri (20+) | Numarul de break-uri per jucator | Jucator cu cea mai buna performanta |
Kyiv | 20 | 47922.7 | 2396.135 | 83 | 63 | 3.15 | Isaienko Sergiy |
Lviv region | 17 | 27037.7 | 1590.4529 | 49 | 14 | 0.82 | Semko Yurii |
Belarus | 2 | 9815.8 | 4907.9 | 56 | 26 | 13 | Melnychenok Sergey |
Donetsk region | 5 | 9732.3 | 1946.46 | 36 | 6 | 1.2 | Ul'yanchenko Taras |
Kirovohrad region | 8 | 9025.8 | 1128.225 | 21 | 1 | 0.13 | Chernetskyi Dmytro |
Moldova | 3 | 8252.4 | 2750.8 | 54 | 12 | 4 | Ciobanu Andrei |
Dnipropetrovsk region | 2 | 6118.4 | 3059.2 | 60 | 6 | 3 | Volyk Vladislav |
Vinnytsia region | 1 | 5009 | 5009 | 27 | 2 | 2 | Khimich Vladyslav |
Ternopil region | 2 | 4271.9 | 2135.95 | 30 | 11 | 5.5 | Kusen Mykhailo |
Kyiv region | 2 | 3420.8 | 1710.4 | 22 | 2 | 1 | Vaskovskyy Oleg |
Canada | 2 | 2613 | 1306.5 | 0 | 0 | Hanna Lisovenko | |
Kharkiv region | 1 | 2190.8 | 2190.8 | 33 | 3 | 3 | Shugaley Bogdan |
Morocco | 1 | 2086.6 | 2086.6 | 23 | 1 | 1 | Mehdi Alani |
Khmelnitsky region | 1 | 2063.6 | 2063.6 | 0 | 0 | Makarskiy Ivan |
Arbitru | Meciuri arbitrate | Durata totala de arbitraj | Arbitru/break |
Taborovets Oleksii | 5 | 11 ore 28 minute | |
Scherbak Dmitry | 4 | 10 ore 42 minute | 56 |
Kruk Oleksandr | 6 | 9 ore 6 minute | 55 |
Lisovenko Hanna | 5 | 7 ore 35 minute | 34 |
Landyreva Anna | 5 | 6 ore 24 minute | 41 |
Chernetskyi Dmytro | 3 | 6 ore 23 minute | 22 |
Samoilenko Polina | 3 | 5 ore 25 minute | 48 |
Zolotukhina Oleksandra | 2 | 3 ore 26 minute | 38 |
Kamelkov Yevhen | 0 | - | |
Shulga Andrey | 0 | - |